[23.10.2014] 61 spotkanie, Flashtalks

Ogłaszamy się w ostatniej chwili, ale taki mamy klimat 😉 A na poważnie, to trochę z tym nawaliłem. Przepraszam wszystkich za to. Natomiast mamy 3 prelegentów, 3 tematy i do 25 min on stage dla każdego :)

Tym razem będziemy mogli posłuchać o :

  • Polymer, czy to będzie kolejny BootstrapKamil Pawłowski
  • BDD oraz JBehaveRobert Kaszubowski
  • Impostor syndrome, czyli dlaczego moje konto na Githubie jest pusteMichał Gruca

Info od Kamila: Strony internetowe już dawno przestały być prostym dokumentem HTML. Bootstrap pozwolił programistom w łatwy sposób tworzyć aplikacje webowe które dobrze wyglądają na wielu urządzeniach bez konieczności pisania wszystkiego od zera. Już niedługo w standard wejdą Web Components, które jeszcze bardziej ułatwią tworzenie warstwy webowej. Pokarzę jedną z implementacji tego standardu rozwijaną przez Google.

Info od Roberta: Motywem przewodnim będzie, stosunkowo nowa praktyka, wykorzystywana w zwinnych metodykach wytwarzania oprogramowania – Behaviour-Driven Development. A także podstawy narzędzia JBehave. Na spotkaniu zostaną przedstawione zalety jak i wady narzędzia oraz podstawy jego użytkowania.

Info od Michała: Rok temu natknąłem się na wzmiankę o przypadłości zwanej Impostor Syndrome. Poczytałem, jak zawsze i wpłyneło to na mnie mniej więcej jak liczba 42. Chciałbym się podzielić czym to jest i jeśli już to mam to jak żyć.

Gdzie: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości, Lęborska 3B, Gdańsk

Kiedy: 23.10.2014

Meetup: http://www.meetup.com/Trojmiasto-Java-User-Group/events/214422862/

Bios:

Kamil Pawłowski zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych od 3 lat. Programista z doświadczeniem w grafice, designie oraz UX. Entuzjasta najnowszych trendów w technologiach webowych.

Robert Kaszubowski, jest testerem oprogramowania z kilkuletnim stażem. Obecnie pracuje jako starszy tester automatyczny w firmie EPAM Systems Poland. Wcześniej był testerem w firmie Lufthansa Systems Poland i programistą w Use It Better. Robert jest pasjonatem testowania oprogramowania, zarówno manualnego jak i automatycznego. Mimo, że nie jest programistą, stara się dokształcać w tej dziedzinie. W wolnych chwilach trenuje sztuki walki oraz sporty siłowe. Prowadzi bloga http://robertkaszubowski.pl/ jednak ostatnio ta aktywność jest zaniedbana przez brak czasu.