[22.01.2015] 66 spotkanie – Dive into Git! Jacek Jackowiak i Paweł Piskunowicz

Zaczynamy nowy rok spotkaniem podwójnym, pod wszystko mówiącym tytułem: Dive into Git!

Mamy dwóch prelegentów: Pawła Piskunowicza (z EPAMu) i Jacka Jackowiaka (z YDP). Spotkanie skierowane jest zarówno do osób które przygodę z Gitem zaczynają (rozpoczniemy łagodnie) po tych którzy myślą że gita znają (i zgadza się, tylko myślą że znają).

Więcej o prelegentach:

Jacek Jackowiak, na co dzień programista wszystkiego co związane z JVM w YDP. Nałogowo migruję wszystkie stare SVNy do git 😉 O swojej prezentacji pisze: zaprezentuję niektóre bardziej zaawansowane komendy git’a, pokażę nie zgubić danych i przybliżę odrobinę wewnętrzne mechanizmy git’a. Opowiem o różnych modelach pracy z repozytorium. Postaram się również pokazać, jak można pracować z gitem bez użycia gita.

Paweł Piskunowicz, programuję od kiedy dostałem mój pierwszy komputer – Atari 65XE. Miałem okazję tworzyć oprogramowanie w bardzo różnych narzędziach, od kiedy zacząłem programować w Javie (10 lat temu) tak już zostało. Aktualnie pracuję w EPAM Systems.
Oddajmy głos Pawłowi: wprowadzę Was w świat GITa. Postaram się ułatwić zrozumienie go szczególnie tym, którzy korzystają z innego repozytorium np z SVN’a. Pokażę jak „podłączyć się” do repozytorium, pobrać zmiany i oddać własne. Zaprezentuję jak selektywnie oddać coś do repozytorium, jak odłożyć coś „na bok” i jak można wykorzystać branche w codziennej pracy. Jak nam wystarczy czasu opowiem krótko o zmianie historii repozytorium.

Szczególnie zachęcamy do przyjścia po poza wyśmienitą prelekcją będziemy losować bilet na GeeCON TDD (30 stycznia w Poznaniu).

Kiedy: 22.01.2015, 17:30

GdzieGdański Inkubator Przedsiębiorczości, Lęborska 3B, Gdańsk

Meetup: http://www.meetup.com/Trojmiasto-Java-User-Group/events/219789829/